Měsíc leden uzavřel 1. pololetí školního roku a kromě toho byl ve znamení různých soutěží a olympiád, v nichž se našim žákům dařilo víc než skvěle!

V průběhu ledna absolvovali žáčci 1. a 2. třídy tělesnou výchovu na ledě, jezdili totiž bruslit na Zimní stadion do Rožnova pod Radhoštěm.

10. ledna se pro 5., 7. a 8. třídu uskutečnila přímo ve škole zeměpisná beseda s názvem „Maroko-vábení Sahary“.

15. ledna proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce. V kategorii 8. – 9. tříd obsadili přední pozice žáci 8. ročníku, konkrétně 3. místo s totožným bodovým ziskem Magdaléna Hýžová a Filip Dobeš, 2. místo Renáta Jaskulová a 1. místo Kristýna Mandulová, která bude naši školu reprezentovat v okresním kole.

Taktéž 15. ledna se zúčastnila Lea Dejmková (9. třída) okresního kola dějepisné olympiády ve Vsetíně. Ze 42 žáků se Lea umístila na 18. příčce.

To, že videčskou školu navštěvují nadaní spisovatelé, básníci a tvůrci komiksu, potvrdila již tradiční literární soutěž „O poklad strýca Juráša“, jejíž vyhlášení se konalo 28. ledna v rožnovské knihovně. Ve svých kategoriích byly úspěšné: Julie Cábová (5. třída, 1. místo za komiks), Adéla Ondřejová (6. třída, 2. místo za komiks), Martina Hajná (7. třída, 2. místo za prózu), Anna Urbanová (9. třída, 1. místo za poezii). Gratulujeme!

29. ledna se konalo ve Valašském Meziříčí okresní kolo olympiády v českém jazyce, v němž hájila barvy naší školy Kristýna Mandulová (8. třída), která z celkového počtu 29 účastníků obsadila krásné 7. místo.

Žáci 5. třídy nás 29. ledna reprezentovali na ZŠ 5. května v Rožnově pod Radhoštěm v okrskovém kole v přehazované a podařilo se jim vybojovat pěkné 3. místo.

Kolektiv učitelů 1. stupně hodnotil 31. ledna výkony našich mladších žáků v recitaci. V kategorii 1. třída zabodovali Veronika Barabášová (3. místo), Adrian Nerád (2. místo), Veronika Minarčíková (1. místo), v kategorii 2. a 3. třída uspěli Patrik Maléř (3. místo), Eva Bahnerová (2. místo), Alžběta Juříčková (1. místo) a v kategorii 4. a 5. třída zaujali porotu Ester Bukovjanová (3. místo), Lilee Olga Parks (2. místo), Aneta Randusová (1. místo). Blahopřejeme a všem nejlepším recitátorům budeme držet palce, aby uspěli i v okrskovém kole! V okrskovém kole recitační soutěže budou naši školu reprezentovat i dvě žákyně z druhého stupně – Adéla Bařinová a Nela Gerlová (obě 7. třída). I jim přejeme hodně štěstí!


Sdílet: