Začátkem května se naše škola opět zúčastnila vědomostní soutěže Moudrá sovička v Rožnově p. R.

Naši školu reprezentovali zástupci žáků z 2. – 5. třídy a to Alžběta Juříčková, Adam Pěnička, Štěpán Cáb a Jaroslav Mandula.

Soutěž se skládala z několika částí. V první části soutěže žáci řešili test z vlastivědy a to ze zeměpisných a dějepisných znalostí, ve kterém získalo naše družstvo velký bodový náskok před ostatními. V dalších disciplínách žáci prokazovali své znalosti z oblasti přírodovědy, mimo jiné také z poznávání 50 zvuků zvířat, dále z angličtiny, a jeden test byl zaměřen na znalosti historie Střediska volného času v Rožnově. Družstva také musela prokázat svoji zručnost při stavbě věže z párátek.

A protože si již naše družstvo na začátku vytvořilo velký náskok, nebylo poraženo.

Žáci ZŠ Vidče opět zvítězili a obhájili své vítězství z loňského roku.

Jaroslavovi, Štěpánovi, Adamovi a Alžbětce moc gratuluji a chválím je za skvělé výsledky!


Pavla Smílková

Sdílet: