Úterý 22. 10.  2019 nebyl pro naše prvňáčky jen tak ledajaký obyčejný den. Byl to „Den jablíčkový“. Děti dostaly už předem za úkol, co všechno mohou do školy přinést. Byly to pohádky, písničky, básničky, obrázky s jablíčkovou tématikou. A abychom nebyli jen u teorie, tak jsme se vlastně učili, co všechno se dá z jablek vyrobit pro radost nebo k jídlu. Nechyběl nám mošt, přesnídávky, džus, štrúdl a celá spousta jiných výborných moučníků z jablek.

Hlavní pak byla soutěž „O nejkrásnější jablíčko“, kde pomáhali vybírat i kamarádi ze 2. třídy a hlasovat pomáhal i pan starosta Pavel Drda, který se za dětmi na chvíli zastavil. Nakonec se na 1. místě umístilo jablíčko Ondry Zátorského, na 2. místě Aničky Petruželové a 3. místo obsadila jablíčka Mariky Kramolišové a Štěpána Randuse.

Myslím, že se nám den velmi vydařil, děti si ho užily, hodně věcí se naučily např. při čtení jablíčkových slabik, počítání jablek atd. a na své si přišly i jejich mlsné jazýčky.

Všem rodičům bych chtěla velmi poděkovat za pomoc dětem s přípravou na tento projektový den.

Mgr. Vlaďka Slámová, tř. uč. 1. třídy

Sdílet: