Ve středu 4. prosince jsme podnikli exkurzi do Valašského Meziříčí do Ovocentra, kde na děti 2. a 3. třídy čekal Mikuláš, anděl a čert. Během návštěvy jednotlivých kójí děti viděly mnoho druhů ovoce a zeleniny, které měly za úkol poznat a dověděly se, odkud se k nám tyto vitamíny dovážejí. Byli jsme rozděleni na 2 skupiny, jednu provázel anděl a tu druhou vtipný čert. Také jsme viděli, jak se jednotlivé plody kontrolují, kus za kusem, aby se k nám do škol dostaly v neporušeném stavu a my je mohli bez obav konzumovat. Potom jsme byli pozváni na dětský vánoční punč, který nám rozléval samotný Mikuláš, a také všechny děti dostaly malý dárek v podobě pexesa a mandarinky.  Návštěva Ovocentra byla velmi zajímavá, podnětná a dětem se velmi líbila.

 Mgr. Dagmar Hladká, Mgr. Dagmar Plesníková

V Ovocentru jsme poznávali ovoce a dověděli jsme se všechno o něm. Třeba jsem nevěděla, že když je zralý ananas, pozná se to podle listů. Moc se mi to tam líbilo a hlavně chutnalo.

Sára Drdová – 3. třída

Nejlepší bylo, že nám dali punč. Moc se mi to líbilo.

 Petr Divín – 3. třída

Byli jsme i u stromečku a zpívali písničku Mikulášovi. Dostali jsme pexeso a omalovánku. Moc se mi to líbilo.

Nikola Horáková – 3- třída

Sdílet: