V průběhu prvního pololetí školního roku 2019/2020 se žáci 6. a 9. třídy opět účastnili celorepublikové internetové matematické soutěže Speedmath – a dařilo se jim…

Ze šesťáků byli nejúspěšnější Jaroslav Mandula a Jakub Pavlíček, Jaroslav kategorii „Desetinná čísla“ vyhrál a Jakub se v závěru probojoval do první desítky soutěžících. Jaroslav i Jakub zasluhují pochvalu za opravdu „totální“ nasazení v závěru soutěže, odměnou jim oběma bylo skvělé umístění.

Deváťáci zase založili „triumvirát“ ve složení (abecedně podle příjmení, ať není nikomu ublíženo) – Filip Dobeš, Kristýna Mandulová, Adam Onderka. A opravdu se hodně „špičkovali“… Vzhledem k tomu, že soutěžili už v minulosti (a kategorie nelze opakovat), zbývaly jim tři nejtěžší kategorie a oni je zvládli takto:

Kategorie „Rovnice“: Kristýna – 1. místo, Adam – 2. místo, Filip – 4. místo;

Kategorie „Rovnice, výrazy, mocniny“: Adam – 1. místo, Filip – 2. místo, Kristýna 3. místo (a v této kategorii dokonce nenašli soupeře);

Kategorie „Algebra“: Kristýna – 1. místo, Filip – 4. místo, Adam – 7. místo.

Díky za skvělou reprezentaci školy…

Mgr. Eva Mandulová
učitelka matematiky 6. a 9. třídy

Sdílet: