V pátek 18. 6. 2021 vyrazila 8. třída s Mgr. Alenou Cábovou a Mgr. Dagmar Kovářovou na školní exkurzi do Kroměříže.

Počasí nám přálo už od brzkých ranních hodin a vydatný žár rozpáleného slunce nás provázel po celý den.

Po příjezdu do Kroměříže zavítaly naše kroky nejdříve do Zrcadlového bludiště. Poté nás čekal výstup po více než 200 schodech na Zámeckou věž a po sestupu jsme se příjemně zchladili během komentované prohlídky Reprezentačních sálů Arcibiskupského zámku. Podzámeckou zahradu jsme prozkoumali díky pohodlné projížďce vyhlídkovými minibusy. Téměř v pravé poledne jsme si dali v centru města krátký rozchod, během kterého se mohl každý občerstvit podle libosti. A hurá do Květné zahrady, kde ale bohužel nic moc kvetoucího k vidění nebylo! Poslední štací naší exkurze byla návštěva Muzea filmových legend, kde jsme mohli obdivovat neuvěřitelnou sbírku replik hrdinů akčních a hororových filmů v životní či zmenšené velikosti.

Nastal čas odjezdu domů, ale náš výletní den tímto neskončil. Po krátkém mezipřistání v našich domovech jsme se v podvečerních hodinách vypravili do budovy školy, v níž jsme do sobotního rána přespali.

Mgr. Alena Cábová


Sdílet: