Ve středu 18. 6. 2021 absolvovali žáci 2. a 4. třídy školní exkurzi. Nejprve jsme navštívili Záchrannou stanici Bartošovice a dozvěděli se, jaká zvířata se momentálně ve stanici léčí a z jakého důvodu se sem dostaly. Viděli jsme zraněné ptáky, srnku, čápa, veverku, ale i vydru. 

Dále jsme pokračovali do města klobouků –  Nového Jičína, kde jsme si jich spoustu vyzkoušeli v jejich muzeu. Nedílnou součástí muzea je i expozice generála Laudóna, děti si vystřelily z děla, měly možnost obléci se do dobových kostýmů, zhlédly i film o významném vojevůdci, který v tomto domě zemřel.  

Poslední částí výletu byla prohlídka centra města s paní průvodkyní, která svůj výklad měla opravdu poutavě připravený pro tuto věkovou skupinu. Prohlídku jsme zakončili na radniční věži, odkud byla krásná vyhlídka na celé město. Samozřejmě nechyběl nákup suvenýrů a zmrzliny a jelikož vyšlo i počasí, tak tento výlet se velmi líbil a vydařil. 

Mgr. Vlaďka Slámová a Mgr. Pavla Smílková

—————

 

Sdílet: