Dne 16. září se naši sedmáci a osmáci vydali na zeměpisnou exkurzi směr Jižní Morava. Nejdříve jsme spolu navštívili Punkevní jeskyně v Moravském krasu. Krásy propasti Macocha jsme měli možnost prohlédnout z jejího dna,  a poté také od jejího horního okraje. K horní části propasti jsme nemuseli šlapat pěšky, ale využili jsme lanovku. Pohled do 138,5 metru hluboké propasti uchvátí vždy každého…

Po krátké přestávce na oběd naše cesta směřovala dále na jih. Zámek Lednice a jeho zahrady nás všechny velice mile překvapily. Kromě prohlídky zámku jsme si nenechali ujít ani návštěvu zámeckého skleníku, který je nejstarší stavbou tohoto typu v Evropě, a Minaretu. Vyběhnout všech 300 schodů dalo některým v tak teplém počasí zabrat, ale výhled do okolí stál určitě zato.

Snad se v letošním školním roce nejednalo o poslední akci podobného typu a krásy naší země budeme moci poznávat i nadále.

Šárka Pavlíčková, Marek Janovský a Eva MandulováSdílet: