Matematická olympiáda základních škol má svá speciální pravidla – sází na disciplínu a odvahu žáků, protože proti jiným olympiádám je školní kolo založeno na odhodlání žáků a splnění úkolů ve vlastním volném čase. Takže vždycky tak trochu potíž, není to „místo vyučování“, takže učitel musí vsadit na „donucovací“ prostředky. Děti to mají o to horší, když je matiku učí někdo z rodiny. Takže jsou pak „donuceni“, stejně jako Jaroslav Mandula z 8. třídy. Příklady školního kola zvládl a postoupil do kola okresního. Z přiložené tabulky je vidět, že odvahu zúčastnit se a bojovat nemělo mnoho škol našeho okresu… A triumf získali žáci víceletých gymnázií. O to víc děkuji Jarkovi za 5. – 6. místo v okresním kole a reprezentaci školy. Stal se úspěšným řešitelem okresního kola.

Mgr. Eva Mandulová
učitelka matematiky 8. třídy


Sdílet: