Na úterý 31. května 2022 si naši druháčci naplánovali exkurzi po okolí. Začali na zámku Kunín – nadšení ze současných výstavních prostor zámku vystřídalo překvapení. Největší rozmach zámku totiž patří na přelom 18. a 19. století, kdy zde hraběnka Marie Walburga vybudovala jeden z nejmodernějších vzdělávacích ústavů tehdejší střední Evropy. Když si děti prohlédly tehdejší „rozvrh hodin“, kde žáci vstávali ráno v 5:00 a učili se do 19:00, a to ke všemu od pondělí do soboty, byly rády za podmínky v současné škole.

Po kapce historie děti vsadily na osvědčenou kartu – zvířata. A to vše v podobě návštěvy záchranné stanice zvířat v Bartošovicích a Aqua Terra ve Štramberku.

Závěr patřil výzvě – kdo zdolá kopec ve Štramberku… Dokázali to všichni, kteří se exkurze zúčastnili.

Mgr. Eva Mandulová a Mgr. Eva BorovičkováSdílet: