Ve čtvrtek 2. 6. 2022 jsme se s žáky 3. a 4. ročníku vydali na školní výlet. První zastávkou byl hrad Helfštýn. Pan průvodce nám řekl něco o historii, poté se žáci mohli projít po hradbách či vylézt na dřevěnou věž s krásným výhledem. Po prohlídce jsme se přemístili k Hranické propasti, ke které jsme vyšlapali úzkou lesní cestičkou. Dosavadní maximální naměřená hloubka je 404 metrů, to žáky velmi zaujalo, protože ani tak nebylo dosaženo dna. Jako poslední nás čekaly Zbrašovské aragonitové jeskyně v Teplicích nad Bečvou. Žáci měli rozchod, kdy se mohli napít z léčivého pramene, zaskotačit si či domů zakoupit lázeňské oplatky. Při prohlídce jeskyní samotných téměř nedutali. Slečna průvodkyně byla milá, ukázala nám pokus se svíčkou a důkaz o přítomnosti CO2, také nám názorně předvedla, jaká je v jeskyních opravdu tma, když se vše zhasne. Žáci byli nadšení. Po příjezdu do školy jsme s kolegyní slyšely samou chválu a hodnocení 10/10. Počasí nám vyšlo na jedničku.

Barbora Ulrychová (4.ročník), Vladislava Slámová (3.ročník)Sdílet: