Dne 30. září jsme se se žáky 8. a 9. ročníku vydali na prohlídku přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně. V roce 2005 se tato stavba zařadila mezi 7 největších divů České republiky. Jedná se o technickou stavbu, která je zajímavá nejen tím, jak funguje, ale také tím, jak je zasazená do Chráněné krajinné oblasti Hrubý Jeseník.

Součástí prohlídky elektrárny byla návštěva informačního centra s promítáním krátkého filmu, dále návštěva samotné elektrárny, prohlídka dolní a horní nádrže.

Poté jsme se autobusem přesunuli na Ovčárnu, odkud jsme si vyšlápli na nejvyšší horu Moravy – Praděd (1491 m). Díky deštivému počasí jsme museli upravit náš původní plán a místo naučné stezky Bílá Opava jsme na Ovčárně nastoupili zpět do autobusu a směřovali zpět do Vidče. Cestu domů jsme si zpestřili pořádnou svačinou při zastávce v Opavě, takže cesta autobusem utekla jako voda.


Mgr. Šárka Pavlíčková (tř. uč. 9.,třídy) a Mgr. Marek Janovský (tř. uč. 8. třídy)Sdílet: