Ve čtvrtek 20. října 2022 se konalo krajské kolo ve volejbale starších dívek. Místem klání se staly nám vzdálené Bojkovice. Proto jsme museli vyrazit už v 5 hodin ráno, abychom se turnaje mohli zúčastnit. Celkem se přijelo poprat o postup do republikového finále pět týmů: ZŠ Zlín, Kroměříž, Nivnice, Bojkovice a naše děvčata z Vidče a ze Stříteže. První dva zápasy dívky nedaly soupeři žádnou šanci a s klidem vyhrály všechny čtyři sety. Ve třetím zápase dívky nastoupily proti favorizované Kroměříži. Hned z kraje utkání se nám podařilo soupeře zaskočit, a dokonce děvčata i chvíli vedla. Jejich trenér proto reagoval oddechovým časem, po kterém už plně hru převzaly soupeřky a s přehledem nás porazily. Průběh turnaje nás dostal do posledního zápasu o celkové druhé místo se Zlínem. V podstatě nám stačilo uhrát jeden set. Dívky se rvaly opravdu o každý balón a byla to nádherná bitva. Nicméně soupeřky nakonec vyhrály oba sety. Ale i přes tuto porážku dívky nakonec skončily na krásném třetím místě v celém kraji. A domů si kromě spousty zážitků z celého dne přivezly diplom a nádherný pohár.

Děvčatům bych proto moc rád poděkoval za vzornou reprezentaci naší školy a přeji jim mnoho dalších sportovních úspěchů.

Mgr. Marek Janovský, učitel TVSdílet: