Ve čtvrtek 29. 9. 2022 se žáci 1. třídy vydali za zvířátky do ZOO Ostrava. Výlet to nebyl jen tak ledajaký, společnost jim dělali jejich patroni a kamarádi z 9. třídy. Ti je zodpovědně navštěvují každý den v jejich třídě, ale vyjet si do ZOO je přece mnohem lepší. Všichni se velmi těšili, ale museli jsme si na tento den trpělivě počkat, jelikož počasí v září bylo velmi chladné a deštivé a výlet musel být odložen. Čekali jsme tedy s napětím, jak dopadne 2. pokus a měli jsme štěstí, dočkali jsme se po dlouhé době dne bez dešťových kapek a dokonce nám chvílemi svítilo i sluníčko.

Tato společná exkurze se nad očekávání vydařila, všem se v ZOO moc líbilo. Deváťáci dokázali, jak dobře se umí o naše nejmenší postarat. Věnovali se jim nejen v autobuse a v samotné ZOO, ale pomáhali i s nákupem suvenýrů.

Závěrem bych chtěla velmi poděkovat všem deváťákům za dosavadní pomoc s našimi nejmenšími nejen na této exkurzi, ale i celkově ve škole, kde jsou jejich významnou oporou.

Dále děkuji paní ředitelce Evě Mandulové a paní zástupkyni Šárce Pavlíčkové za milou společnost na této exkurzi.

Mgr. Vlaďka Slámová, tř. uč. 1. třídySdílet: