Ve středu 7. 12. jsme se s dětmi 1. a 2. třídy vypravili do Valašského Meziříčí, kde nás v sále zámku Žerotínů čekalo divadelní představení s názvem Pohádky na Vánoce. Díky brzkému příjezdu jsme se mohli usadit jako první, a tak jsme v předních řadách s krásným výhledem na pódium netrpělivě očekávali, kdy divadlo začne. Asi hodinové představení, které bylo rozděleno do dvou samostatných pohádek, nás krásně naladilo na dlouho očekávanou dobu vánoční. V příběhu první pohádky, která se odehrávala v době Vánoc, viděly děti setkání dobra a zla. Uvědomily si, že bohatství člověka nespočívá v majetku a přepychu, ale v laskavém srdci plném dobroty. Že šlechetný člověk se s láskou rozdělí s duhým i o to poslední sousto, které má. Druhá pohádka plná koled nás přenesla do Betléma, ve kterém si děti připomněly narození Ježíška. Velkým zpestřením bylo zapojení některých diváků přímo do děje. Z velkého dětského publika byli vybráni i dva naši školáci. Spolu s ostatními dobrovolníky dostali kostýmy a ocitli se na jevišti v roli betlémských poutníků. Všichni ostatní se přímo ze svých míst mohli zapojit zpěvem známých koled.
Dětem se cesta za kulturou moc líbila a už se těší na další.

Mgr. Simona Kopecká, tř. uč. 2. třídySdílet: