Ve dnech 20. – 24. února 2023 se uskutečnil lyžařský výcvik pro žáky sedmé třídy naší školy. Jako tradičně jsme zvolili dojezdovou formu do ski areálu Kyčerka ve Velkých Karlovicích. Celkem se přihlásilo 18 žáků, zbytek dětí si zvolilo raději klasickou výuku ve školních lavicích. I přesto, že počasí nebylo úplně ideální, sněhové podmínky byly po celou dobu kurzu dobré. Všichni žáci až na jednoho si prošli kompletní metodikou lyžování a zároveň si zalyžovali na všech typech a obtížnostech tamních sjezdovek. Poslední den jsme uspořádali závody, kde se v kategorii dívek umístila na třetím místě Veronika Jurčová, na druhém místě Anežka Špaková a na prvním místě Eva Bahnerová. Mezi chlapci vyhrál favorit Nikolas Valčík, druhé místo obsadil Robert Křenek a na třetím místě skončil Václav Randýsek. Jinak po celou dobu kurzu vládla příjemná a veselá nálada, takže i my učitelé jsme si to moc užili. Pevně věřím, že jsme v dětech probudili a prohloubili chuť k tomuto krásnému sportu, a doufám, že se v budoucnosti budou děti k lyžování vždy rádi vracet. Závěrem bych rád poděkoval panu kolegovi Michalu Modrlákovi za svědomitý přístup a také všem, kteří se kurzu zúčastnili.

Marek JanovskýSdílet: