Po covidové přestávce se ve videčské škole opět obnovila tradice recitační soutěže. Její školní kolo proběhlo 31. 1. 2023 a své recitátorské umění v něm předvedli žáci z 1. i 2. stupně, kteří postoupili z kola třídního. Soutěžilo se celkem v pěti kategoriích. V samostatné kategorii recitovali pouze žáci 1. ročníku, z nichž porota ocenila 1. místem Rozálii Ondřejovou, 2. místem Víta Pospěcha a 3. místem Štěpána Cába. V kategorii pro 2. a 3. ročník zaujali Jakub Kramoliš – 3. třída, 1. místo, René Barabáš – 3. třída, 2. místo a z 2. třídy David Machalec a Kateřina Vaculínová shodně obsadili 3. místo. Mezi recitátory 4. a 5. ročníku uspěli ostřílený matador této soutěže Štěpán Randus – 4. třída, 1. místo, Matouš Duda – 5. třída, 2. místo, 3. místo získali opět dva žáci, oba ze 4. třídy, a to Ema Dobešová a Filip Kuběja. V kategorii pro 6. a 7. ročník zabodovaly výhradně dívky – Nicol Obroučková – 6. třída, 1. místo, Anežka Špaková – 7. třída, 2. místo, Elen Mikulenková – 6. třída, 3. místo. V kategorii nejstarších žáků, tedy 8. a 9. ročník, stanula na pomyslné bedně vítězů opět pouze děvčata – Nicol Děcká – 9. třída, 1. místo, Patricie Nerádová – 9. třída, 2. místo, Ester Vajterová – 8. třída, 3. místo. Velmi oceňujeme snažení všech recitátorů, ať umístěných na předních příčkách, ale i těch, kteří se neumístili, a postupujícím z 1. a 2. míst ve všech kategoriích, kromě žáčků z 1. ročníku, budeme držet palce v okrskovém kole recitační soutěže, které se uskuteční 2. března v Základní škole Videčská v Rožnově pod Radhoštěm.

za kolektiv zainteresovaných učitelů
1. a 2. stupně ZŠ Vidče
Mgr. Alena CábováSdílet: