Kdo je Kamil a proč neumí lítat? To se vydali zjistit žáci 1. třídy ve středu 1.března 2023 do naší knihovny. Paní knihovnice Boženka Zajícová si pro ně připravila velmi zajímavou knížku o špačkovi Kamilovi, který místo aby se učil lítat, tak se naučil číst a stále seděl v knihovně, tak mu začali říkat knihomol.

Když mělo celé hejno špačků odletět, tak to Kamil neuměl, ale kamarádi ho přivázali na provázky a vzali s sebou. Nakonec se jim Kamil velmi hodil, protože měl z knížek načtených spoustu zajímavých a poučných věcí, takže jim mohl poradit, že blížící se velký vichr bude nejlepší prožít v jeskyni.

Všichni špačci z hejna mu za to byli velice vděční a moc mu děkovali, až se z toho Kamil tak radoval a poskakoval s mávajícími křidélky, že se nakonec i lítat naučil.
Dětem se v knihovně velmi líbilo, naučily se také vyhledávat v regálech dětské knížky a už teď se těší na červen, kdy je paní knihovnice pozvala na Pasování čtenářů. Paní Zajícové velmi děkujeme !

Mgr. Vlaďka Slámová, tř. uč. 1. třídySdílet: