Poslední březnový den jsme s dětmi z družiny zavítaly do Místní knihovny ve Vidči, v rámci akce Noc s Andersenem, což je akce knihoven na podporu dětského čtenářství.

Paní Zajícová si pro děti připravila povídání o Daisy Mrázkové, výtvarnici a autorce knih, která se uměla podívat na svět dětskýma očima.

První knihu, Co by se stalo, kdyby…, věnovala Daisy Mrázková dětem, které ještě neumějí číst. Odpovědi na otázky: Co by se stalo, kdybych šel do města bez kabátu? Co by se stalo, kdybych měl své letadlo? Co by se stalo, kdybych byl malý jako mravenec? v dětech návodně probouzí jejich fantazii, představivost a nenásilně je vychovává ke čtenářství.

Druhá kniha, Slon a mravenec, v dramatizaci paní Zajícové byla o tom, jak je někdy těžké žít spolu, když jsme každý docela jiný. Jeden moc velký, druhý malinkatý a třetí tak akorát. Tento srozumitelný a chytrý příběh o drobných potížích rodinného života, velkém přátelství a odvaze děti velmi zaujal.

Na závěr si děti společnými silami vyplnily křížovku s velikonoční tématikou, za což byly odměněny čokoládovými zajíčky.

Děkujeme paní Zajícové za přípravu zábavného a zároveň poučného programu na páteční odpoledne a těšíme se opět na další setkání v knihovně.

Bc. Jitka Bobková
Martina HolišováSdílet: