V zimních měsících proběhlo na naší škole Školní kolo olympiády v AJ. Do školního kola byli zapojeni žáci 7., 8. a 9. ročníku. Po poslechu a testu zaměřeném na porozumění textu se do posledního kola věnovanému mluvení dostala úzká skupinka dětí, ze které bylo do okresního kola vybráno pro každou kategorii po jednom zástupci.

Výsledky školního kola:

Kategorie A (7. třída):
1. m. – Veronika Jurčová
2. m. – Václav Randýsek

Kategorie B (8. a 9. třída):
1. m. – Zuzana Jurčová
2. až 4. m. – Viktorie Onderková, Nicol Děcká, Štěpán Cáb
5. m. – Benjamín Bajza

Okresní kolo

Okresní kolo se konalo 14. března ve Valašském Meziříčí. I v okresním kole se do posledního kola, které bylo zaměřeno na speaking (mluvení) dostalo pouze omezené množství lidí s nejvyšším počtem bodů za poslech a porozumění textu. Veronice Jurčové ze 7. třídy se bohužel do tohoto posledního kola probojovat nepodařilo. V kategorii B to ale zvládla její starší sestra Zuzka, která v opravdu vyrovnané konkurenci obsadila moc pěkné 7. místo.
Oběma děvčatům bychom chtěly za reprezentaci naší školy a účast v této soutěži poděkovat a popřát jim mnoho dalších studijních úspěchů a ať je i v budoucnu angličtina baví.

Šárka Pavlíčková a Monika Hylsová (vyučující AJ)


Sdílet: