V sobotu 22.4 se od 15. hodin konala v zámeckém parku v Brankách akce s názvem Den Země.Tuto akci pořádal Spolek pro obnovu zámeckého parku a v rámci toho byla vyhodnocena výtvarná soutěž s názvem ,,Pták roku 2023 “. Této výtvarné soutěže se zúčastnili i žáci z naší školní družiny.Do soutěže jsme se zapojili poprvé,proto bylo velkým,ale zároveň i milým překvapením,že děti ze školní družiny se svými obrázky získaly ocenění.Celý program moderoval známý malíř a ilustrátor Adolf Dudek,který zaujal nejen děti,ale i rodiče.Po vyhlášení výherců se slavnostně otevřela ,,Knihobudka pana Dudka“ kam pan ilustrátor vložil svou knihu s vlastním věnováním.
Organizátorům přálo i počasí,kdy si všichni mohli užít dlouho očekávaného teplého jarního sluníčka.

Martina Holišová