Již tradičně jako každý rok se i letos konal na konci dubna fotbalový turnaj McDonald’s Cup. Okrskové kolo turnaje letos pořádala Základní škola Zubří a odehrávalo se ve dvou kategoriích žáků prvního stupně.

V mladší kategorii naši školu reprezentovali žáci 2. a 3. třídy, zatímco starší kategorii žáci 4. a 5. třídy. Shodně v obou kategoriích se turnaje účastnilo 6 mužstev.

Žáci naší školy možná trochu smolně v obou kategoriích obsadili 4. místo. Především ti starší měli k medaili velice blízko. V semifinále dokázali zvrátit nepříznivý stav 0:2 a zápas dostat až do pokutových kopů, v něm měl bohužel soupeř ze ZŠ Hutisko větší štěstí. V záplavě zklamání z porážky před branami finále naši žáci nedokázali nabrat dostatek sil a prohráli i následný souboj o bronz těsně 1:2.

Všichni ukázali bojovnost, týmového ducha a především zápal pro fotbal. Chtěl bych poděkovat všem žákům za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Ondřej Maňák a Mgr. Michal Modrlák“