V pátek 16. června se uskutečnila na naší škole již tradiční školní olympiáda. Ráno se celá škola sešla Na Sahaře, kde pan starosta, pan místostarosta a paní ředitelka slavnostně přivítali všechny žáky a olympiádu zahájili. Během celého dne spolu žáci soutěžili ve sprintu, ve skoku dalekém, v hodu kriketovým míčkem a také ve vytrvalostním běhu. Třídy mezi sebou změřili síly také ve fotbale, vybíjené i volejbale. Samozřejmě, se soutěžilo v různých věkových kategoriích, aby měl každý šanci se umístit. Po celou dobu akce panovala skvělá atmosféra, doprovázená nádherným počasím a hudebním doprovodem pod taktovkou deváťáků. Během celého dopoledne jsme byli svědky nádherného, ale i urputného sportovního klání, ze kterého však mohl vzejít pouze vždy jeden vítěz. Naštěstí jsme pamatovali s odměnami i medailemi vždy pro první tři zástupce v kategorii. Po vyhlášení výsledků, odměnění vítězů se celá škola odebrala na zasloužený oběd.

Celá olympiáda se nesla v krásném duchu fair play. A jak říkal ráno pan starosta: Bez poražených bychom neměli ani vítěze. Tímto bych chtěl poděkovat celému pedagogickému sboru i žákům deváté třídy za obrovskou pomoc při organizaci, a také všem žákům, kteří se celého sportovního klání aktivně zúčastnili. Všem přeji do budoucna jen samé pěkné sportovní úspěchy.

Marek Janovský


Výsledky školní olympiády 16. června 2023

Vytrvalost na 500m 1. stupeň:
Dívky: 1. místo Emma Kramolišová, 2. místo Eliška Špaková, 3. místo Nela Jurčová
Chlapci: 1. místo Matouš Duda, 2. místo Jiří Divín, Dominik Maléř

Vytrvalost na 1 000m 2. stupeň:
Dívky: 1. místo Šárka Dobešová, 2. místo Aneta Ondřejová, 3. místo Nikola Mandulová
Chlapci: 1. místo Benjamín Bajza, 2. místo Matouš Gerla, 3. místo Ondřej Šrámek

Týmové sporty:

Vítězství ve fotbale: 3. třída, 4. třída, 7. třída, 8. třída
Vítězství ve vybíjené: 5. třída, 7. třída
Vítězství ve volejbale: 9. třída

Individuální disciplíny:
Sdílet: