(6denní metodický kurz v Barceloně)

V rámci programu Erasmus + (KA 122-SCH- Short-term projects for mobility of learners and staff in school education) jsem se zúčastnila metodického kurzu “We Are All Special”: Inclusion and Support for Students with Special Needs In and Out of the Classroom. Jedná se o jeden ze tří kurzů určených pro zaměstnance naší školy, které jsou součástí projektu „How to become a better teacher“ (Jak se stát lepším učitelem).
Kurz proběhl od 13. do 18. února v Barceloně. Zúčastnilo se ho 13 učitelů z několika evropských zemí. Cílem tohoto kurzu bylo zvýšit povědomí o vzrůstajícím významu inkluze v evropském školství. Erudovaný školitel nám předal teoretické i praktické zkušenosti s inkluzí dětí se speciálními potřebami.

Hlavní přínos pro mou výuku:

  • sdílení praktických zkušeností s učiteli různých zemí ohledně inkluzivní výuky
  • seznámení se s novými speciálními pomůckami a materiály (např. Jorney Stick) ke zlepšení komunikace a spolupráce, a to nejen pro žáky se speciálními potřebami
  • schopnost rozpoznat koncepty Inkluze, Integrace, Exkluze a Segregace
  • získání návrhu přípravy inkluzivního plánu pro výuku v konkrétních třídách
  • komunikace v anglickém jazyce

Kurz byl po všech stránkách velmi inspirativní a věřím, že významně obohatí mou další pedagogickou činnost.

Šárka KutějováSdílet: