V pátek 29. září měly všechny třídy naší základní školy na programu exkurze. Žáci 5. třídy zvolili výlet po okolí, a to konkrétně na nedaleké Díly.

Zcela záměrně jsem v nadpisu použil slovo výběh, jelikož rychlost s jakou žáci dokázali překonat Spinu a následně vyšlapat na samotné Díly byla obdivuhodná a daleko předčila mé očekávání. Na Dílech jsme tak měli dostatek času věnovat se aktivitám jako byl fotbal, frisbee atp. Žáci zde měli také možnost občerstvit se v místní hospůdce, což drtivá většina z nich neodmítla.

Vyšlo nám nádherné počasí a dokonce jsme jako třída získali symbolické štěstí. Několik žákyň společně s paní ředitelkou, která se s námi na Díly vydala, potkaly cestou kominíka a nabídnutou příležitost paní štěstěny využily.

Doufám, že si žáci exkurzi užili alespoň tak jako my s paní ředitelkou a ona štěstěna se jich bude držet po celý následující školní rok.

Ondřej Maňák
třídní učitel 5. třídySdílet: