V úterý 14. listopadu navštívila naši školu paní Alena Svobodová se vzdělávacím programem Buďme kamarádi, který jsme společně připravily pro žáky 1., 2., 3. a 4. třídy. Cílem tohoto programu bylo přiblížit dětem svět lidí s postižením. V úvodu se děti dozvěděly, jaké druhy postižení mohou lidé mít a potom se v jednotlivých blocích postupně seznamovaly s řadou pomůcek, které handicapovaným usnadňují život. Vyzkoušely si jízdu na vozíku, chůzi se slepeckou holí, psaní na Pichtově stroji, skládaly kostky či kreslily nohama, vyzkoušely si také hmatové pexeso, Braillovo písmo, roli vodiče se slepeckou holí a jiné aktivity. Žáci se aktivně do činností zapojovali a všichni si vyzkoušeli nabízené činnosti. Na závěr jsme se rozloučili pozdravem ve znakové řeči s přáním hezkého dne. Děti si tento program moc užily.

Pavla Smílková, tř. uč.1. třídySdílet: