Děti z družiny rády navštěvují knihovnu a paní Zajícová si pro ně na listopad připravila téma „Pranostiky“. Děti se dozvěděly, co to „Pranostika“ vůbec je. Dozvěděly se, že Pranostika je předpověď, týkající se určitých dnů či období, a to obzvláště ve vztahu k zemědělství a počasí.

Diskutovalo se např. o pranostice „Na svatého Martina bývá dobrá peřina“ nebo „Na svatého Martina bývá dobrá husina“, „Kateřina na ledě, Vánoce na blátě“, „Lucie noci upije, ale dne nepřidá“. Nejvíce otázek bylo ke svatému Mikulášovi. Proč nosí dárky 5. prosince, když svátek slaví 6. prosince?

V knihovně nás čekalo i překvapení. Byla pro nás přichystaná Ježíškova schránka. Děti do ní vhazovaly dopisy s přáními, ale tentokrát to byla přání pro ty, které děti mají rády.

Paní Zajícové opět děkujeme za krásně strávené páteční odpoledne.

Bc. Jitka Bobková
vychovatelka družinySdílet: