V úterý 31. října usedli třeťáci do lavic nastrojení do strašidelných kostýmů a zažili netradiční kouzelnickou výuku. S dětmi jsme si v průběhu dopoledne připomněli tradici svátku Halloween a vyučování jsme si zpestřili nevšedními aktivitami.

Na Dušičky, ve čtvrtek 2. listopadu, jsme se s dětmi vydali na krátkou procházku po naší návsi. Míjeli jsme videčské pamětihodnosti, o kterých jsme si krátce povyprávěli. Cestou kolem kostela, zvoničky a kamenných koulí jsme došli na hřbitov k pomníku obětem 1. světové války z řad Vidčanů. Pokloněním a zapálením svíčky jsme uctili jejich památku. Zároveň jsme věnovali tichou vzpomínku všem našim blízkým zemřelým. Okružní cestou ze hřbitova jsme se ještě pokochali krásami podzimu a vrátili jsme se zpátky do školy.

Simona Kopecká, třídní učitelka 3. třídySdílet: