Pátek 3. listopadu 2023 nebyl obyčejným školním dnem. Žáci první a druhé třídy sice šli po obědě jako obvykle domů, nicméně jak se setmělo, tak se do školy opět vrátili. Tentokrát však už přestrojeni za nejrůznější strašidelné bytosti. Všichni se shromáždili v družině a čekali, až se budou moci projít naší očarovanou školou plnou všelijakých strašidel, duchů, tajemných zákoutí a podivuhodných zvuků. V každé třídě na děti čekalo strašidlo, které mělo připravené překvapení v podobě zapeklitého úkolu. Žáčci chodili po dvojicích, a tak se všem nakonec podařilo úspěšně projít celou školou a vše splnit. Na závěr bylo každé dítě sladce odměněno za statečnost a nebojácnost. Poté si rodiče své unavené, ale šťastné ratolesti opět vyzvedli a vrátili se do svých domovů. Pro deváťáky ovšem večer pokračoval v halloweenském duchu a spolu s panem třídním učitelem zůstali ve škole až do rána.

Moc bych chtěl poděkovat paní učitelce Slámové a Smílkové, díky kterým se uskutečnila tak povedená akce s neopakovatelnou kouzelnou atmosférou. Velké dík patří také žákům deváté třídy, kteří si celý program pro děti vzorně připravili.

Marek JanovskýSdílet: