V úterý 7. listopadu 2023 se naši žáci osmé třídy vydali do nedalekého Rožnova pod Radhoštěm na cestovatelskou přednášku na téma Kambodža – putování k tajemné hoře. Během této přednášky jsme se seznámili s historií, krajinou, kulturními tradicemi, památkami i netradiční kuchyní (exotické druhy ovoce, smažení sklípkani, žáby nebo švábi, rybí pasta prahok nebo omáčko polévka amok) které tato země jihovýchodní Asie nabízí. Žákům se, doufám, tato přednáška líbila a poznali tuto pro našince celkem neprozkoumanou zemi jinak než z běžných hodin zeměpisu.

Po nezbytném rozchodu na náměstí, který každý využil dle svých momentálním zájmů, jsme se následně vydali pěším přesunem z Rožnova pod Radhoštěm krásnou prosluněnou podzimní krajinou zpátky do školy.

Michal Modrlák
třídní učitel 8. třídy

Sdílet: