Jako každý rok i letos 5. prosince navštívil naši školu Mikuláš. Spolu se svými věrnými anděly a čerty chodili po třídách a odměňovali hodné a trestali zlobivé. Jelikož máme ve škole mnoho dětí bylo to velmi náročné, neboť kniha hříchů přímo praskala ve švech. Nakonec ale každá třída zazpívala alespoň kousek písničky, takže čerti odešli s prázdnými pytli. Vybraní žáci si také mohli vyzkoušet různé úkoly, kterými pomohli vykoupit své nehodné spolužáky. Mikuláš po velké přestávce opustil školu a spolu se svojí družinou se vypravili do školky. Tamní děti jsou naštěstí ještě malé, takže zde čerti neměli žádnou práci. Naopak andělé se mohli přetrhnout, aby všechny děti stačily štědře obdarovat. Poslední zastávkou Mikulášovy pouti po Vidči se stal obecní úřad. Museli jít zkontrolovat, zdali se pan starosta s panem místostarostou činí a vzorně pracují. Ani zde čerti nepochodili a Mikuláš oba hezky pochválil za jejich dílo.

Tímto bych chtěl moc poděkovat celé deváté třídy za vzorně uspořádanou mikulášskou akci a popřát jim další úspěchy v činnostech pro naši školu.

Marek JanovskýSdílet: