Ve čtvrtek 29. února se žáci 2. třídy vydali na besedu do naší knihovny, aby se dozvěděli něco nového a zajímavého – tentokráte o internetu. Paní Renáta Vinklerová z Rožnova si s nimi o tématu povídala.

Jednalo se o příběh dvou kamarádek Ruby a Julie, které chodí do stejné školy, bydlí ve stejné ulici a každý den si spolu hrají. A jednoho dne si hrají na internet. Samy si vymyslí, jak by mohl vypadat, že má hodně kabelů, noří se až na dno oceánů, věci se v něm pohybují rychlostí světla. Julia prohlásila, že se jedná o největší hřiště na světě.

A pak žáčci dostali do dvojic pracovní list, na kterém byl internet namalovaný jako vesnička, ve které bydlí tučňáci. A ti se mohli po vesničce libovolně setkávat, tak jako my se setkáváme s kamarády na internetu. A ostatní příhody tučňáků a jejich vzájemné návštěvy už byly plně v režii našich druháků a fantazii se meze nekladly.

Děkujeme za besedu s aktuální tématikou a budeme se těšit na další.

Mgr. Vlaďka Slámová, tř. uč. 2. třídySdílet: