Pohledem žáků:

V úterý 12. 3. 2024 jsme se se spolužáky, panem učitelem třídním a paní ředitelkou vydali na cestu nejen za historií firmy Baťa. Naše první zastávka vedla do experimentária v Otrokovicích, kde jsme si mohli vyzkoušet hodně věcí např.: samoměřící běžeckou dráhu, Newtonův vozík, plazmovou kouli, železnici, poznávali jsme staré přístroje a dívali se na film v nafukovacím planetáriu. Poté jsme se přesunuli do Zlína na Baťův mrakodrap. V tzv. „Jednadvacítce“ nás čekala komentovaná prohlídka a výjezd pojízdnou Baťovou kanceláří ve výtahu až na terasu, z níž se nám otevřel pohled na celý Zlín. Jako bonus jsme se setkali s panem hejtmanem Ing. Radimem Holišem, který si na nás udělal čas a ukázal nám svou kancelář. Na závěr výletu jsme šli do obchodního domu „Zlaté jablko“, kde jsme měli hodinu volno na nákupy, na což jsme se všichni velice těšili. Děkujeme paní ředitelce za naplánování a organizaci exkurze. Exkurze se vydařila a všem se to velmi líbilo.

kolektiv žáků 5. třídy


I přes nepřízeň počasí, které bylo velmi chladné a deštivé se exkurze vydařila. Žáci se dozvěděli spoustu nových informací z matematiky, fyziky a především o firmě Baťa, která byla ve své době a je i dodnes opravdový fenomén. Žákům udělala radost i návštěva u pana hejtmana, který nás provedl svou kanceláří a trochu nás seznámil se svou prací, za což mu velmi děkujeme. Je třeba vyzdvihnout, že žáci poznali v experimentáriu pevnou linku, sifon a dokonce i fax. Snad si žáci zapamatují Baťovo pravidlo tří osmiček – 8 hodin práce, 8 hodin volného času a 8 hodin spánku. Nakonec musíme žáky pochválit za vzorné chování po celou dobu trvání exkurze, čímž udělali dobré jméno nejen sobě a svým rodičům, ale i škole.

Mgr. Eva Mandulová
Mgr. Ondřej MaňákSdílet: