Ve středu 24. dubna 2024 se deváťáci vypravili do školky, aby společně s dětmi oslavili každoroční Den Země. Jelikož počasí nebylo úplně optimální, místa s úkoly byly rozmístěny ve všech prostorách školy i přilehlé knihovny. Každý deváťák dostal na starost jedno stanoviště, kde si děti mohly vyzkoušet například, jak se správně třídí odpad, poznat stopy, dravce, rostliny, živočichy. Dále byly k dispozici různé typy skládaček, nechybělo ani myslivecké okénko pod vedením zkušených myslivců, ani zajímavosti o včelách v podání místních včelařů. Z praktických dovedností si mohly děti vyzkoušet malování z pampelišek, zasazení fazolí do kelímku nebo kresbu na keramiku. Zkrátka program byl opravdu velmi pestrý, i proto si ho přišli později vyzkoušet naši prvňáčci.

Myslím, že nakonec si akci užily nejen děti, ale i deváťáci, které bych chtěl pochválit za jejich nasazení a zodpovědný přístup.

Marek JanovskýSdílet: