Při vycházkách hledaly děti z družiny ztracené „poklady“. Vybavení hledačkou kovů, rýčem, lopatkou a rukavicemi jsme ve volné přírodě trávili spoustu času. Našli jsme několik zapomenutých kovových předmětů pod zemí.

Při výpravě za ztraceným pokladem Jana z Mesnspeku, jsme pomocí dvou detektorů kovů narazili na opravdový „poklad“ – několik starých mincí.

Děti měly spoustu nápadů na využití nalezeného „pokladu“. Zvítězil návrh – přispět „pokladem“ na výstavbu nové družiny.

Ke slavnostnímu předání „pokladu“ panu starostovi a paní ředitelce školy došlo ve čtvrtek, 2. května. Pan starosta Pavel Drda mince od dětí převzal a přislíbil, že „poklad družiny“ bude uložen v tajné schránce nové družiny.

Za věnovaný „poklad“, úsilí a vytrvalost při hledání byly děti odměněny sladkým zmrzlinovým pohoštěním, z čehož měly opravdovou radost.

Bc. Jitka Bobková
vychovatelka družinySdílet: