Ráno 22. května se třeťáci a čtvrťáci začali scházet před školou a už se nemohli dočkat, až nastane dlouho očekávaný školní výlet do Frýdku–Místku. 

Cesta autobusem nám rychle utekla. Nejprve jsme dorazili do našeho prvního cíle – k zámku na náměstí ve Frýdku. Po krátké přestávce čekaly děti na zámku dva zajímavé programy – prohlídka zámku se správcem Evženem, který nás v dobovém kostýmu provedl komnatami zámku, a hodina s hadem, ve které jsme se nejen dozvěděli spoustu zajímavých a užitečných informací o hadech, ale také jsme si jednoho živého mohli prohlédnout, pohladit a ti nejodvážnější si přítulnou užovku dokonce dali za krk. Po obědě a procházce v zámeckém parku jsme se autobusem přesunuli do naší druhé cílové stanice – do nedaleké Marlenky. Exkurze začínala zajímavým povídáním a promítáním, které nás zavedly až do Arménie. Dozvěděli jsme se, že příběh medových dortů Marlenka je úzce spjat se svým zakladatelem Gevorgem Avetisjanem, který k nám z daleké země přijel v roce 1995. Poutavý úvod byl oslazen ochutnávkou nejrůznějších zázraků z medu. Poté jsme se vydali na prohlídku výroby, při které děti zahrnuly milou paní průvodkyni rozmanitými dotazy. Na závěr jsme si nakoupili v prodejně, ve které jsme objevili mnoho originálních arménských specialit, své nákupy jsme naložili do autobusu a vydali se zpátky domů.

Na výletě se nám moc líbilo a už teď se těšíme na další společně strávený čas při výletování.

Simona Kopecká, Petra Dejmková, Sylvie SmětákováSdílet: