Ve čtvrtek 25.11. dostaly děti Valašenky příležitost ukázat svým spolužákům, co se naučily v uplynulých 3 měsících.

Byla to velmi šťastná idea pana ředitele Chrásteckého.

Tento folklorní kroužek pracuje při škole již přes 55 let, ale některé děti vlastně neměly nikdy příležitost své spolužáky shlédnout.

A tak jsme dostali možnost ověřit si, jak děti zvládají nejen tance a písně, ale i oblékání do krásných valašských krojů a česání. Zejména u děvčat – jeden krásný cop s obrovskou mašlí/ a spoustou obyčejných sponek/ dělá některým ještě problémy. Také generální zkouška nedopadla nejlépe. Ale za své vystoupení se stydět nemusíme. Děti zpívaly s radostí, tančily s chutí a hezky mezi sebe zapojily i dvě děvčata z MŠ. M. Mandlová a sestřička R. Jaskulové si zazpívaly hezká sólička.  Škoda jen, že K.Fryšarová díky své nemoci nezahrála na malý cimbálek.

Sdílet: