Naše škola je už několik let zapojena do evropského projektu Comenius. V rámci tohoto projektu spolupracujeme se základními školami v Belgii, Estonsku a Polsku. Tématem posledního projektu, který letos v květnu končí, je sport. Spolu s paní učitelkou Kovářovou a učiteli z Polska a Belgie, jsme proto navštívily estonskou základní školu. Jednalo se o poslední schůzku, na které jsme si předali informace a prezentace z akcí pořádaných v rámci tohoto projektu. Asi největší akcí byla školní olympiáda. I když olympiádu na škole pořádáme již třetím rokem, ta letošní byla spjata s Comeniem – došlo ke změně disciplín (byly shodné na všech čtyřech školách).

Během týdenního pobytu v estonském Lubatse jsme navštívili základní školu, která je zvláštní hlavně počtem dětí, které ji navštěvuje (35). Děti si pro nás připravily krátké taneční a hudební vystoupení. Návštěva Estonska byla velice zajímavá nejen tím, že jsme poznaly, jak vypadá život na jiné základní škole, ale také tím, že jsme měly možnost navštívit například hlavní město Estonska Tallin.

Sdílet: