V letošním roce Valašenku reprezentovaly v oblastním kole soutěže „Zpěváček“ 4 děti: Lilee Parks, Magdalena Mandulová, Linda Pavelková a Anna Urbanová. Všechny dívky předvedly výborné výkony, zpívaly, jak žádala pravidla soutěže, jednu valašskou lidovou píseň bez doprovodu a druhou s doprovodem houslí a cimbálu. Jejich projev ocenila i tříčlenná odborná porota, která hodnotila nejen čistotu zpěvu, výběr vhodných písní, upravenost kroje, ale hlavně přirozenost a radost ze zpívání, která našim děvčatům rozhodně nechyběla.

Porota měla těžký úkol, vybrat z 19 účinkujících 6 dětí + 2 náhradníky, kteří postoupí do dalšího – regionálního kola. Za Valašenku postupuje jako náhradnice Lilee Parks, z 6. místa Magda Mandulová a vítězka ve své kategorii Linda Pavelková.

Všem zúčastněným cérkám děkujeme za vynikající reprezentaci a postupujícím držíme palce, ať se jim daří v dalším kole, které se uskuteční 14. 4. 2019 ve Vsetíně.

Za vedoucí a všechny příznivce

Michaela Bařinová

Sdílet: