V neděli 16. dubna jsme se s Valašenkou vydali na třídenní soustředění, kde bylo naším cílem nacvičit nová pásma k 70. výročí Valašenky.

Jako každoročně se děti na tuto akci velmi těšily a společně jsme v neděli odpoledne odjeli do Velkých Karlovic do Penzionu Lúka. Zde nás čekal nácvik nových tanců, písní a secvičení celého programu. Na děti čekala cesta za pokladem či prohlídka Zvonice na Soláni a užily si také hřiště na Čartáku.

Děti chválíme nejen za nácvik programu, ale také za bezproblémový průběh celého soustředění. Větším dětem děkujeme za hezký přístup k těm menším, kterým pomáhaly.

Také bychom chtěly poděkovat Adéle Bařinové a Beátě Babincové, které se na soustředění vydaly s námi a odvedly velký kus práce při nácviku i mimo něj.

Děti se již těší, až vám budou moci nové pásmo představit na koncertu k 70. výročí Valašenky, který se uskuteční 4. května v KD Vidče. Všichni jste srdečně zváni.

Pavla Smílková a Michaela Bařinová